Ференцварош се реванширао Црвеној звезди

Будимпешта – У четвртом колу Лиге Европе фудбалери Ференцвароша су се вечерас у Будимпешти реванширали Црвеној звезди за пораз од пре недељу дана у Београду. Победа од 2:1 (1:0) је скромнија од претходног резултата истих ривала (4:1 за домаћина), али су била важна три бода која су мађарског шампиона оставила на првом месту на табели групе „Х“ са девет бодова, док је првак Србије остао на зачељу са свега једном победом и три пораза.

Између њих су Трабзонспор и Монако са по шест бодова, пошто је турски представник, такође вечерас, као домаћин декласирао тим из француске кнежевине (4:0).

Остала су још два кола, с тим да прве две екипе одлазе у нокаут фазу Лиге Европе, трећепласирани се сели у Лигу конференције, док четврти испада из такмичења.

Меч у Групама арени карактерисала је отворена игра обе стране, због чека је било много шанси и узбудљивих ситуација у којима су се зелено-бели „орлови“ тренера Станислава Черчесова боље снашли. Први гол је постигао Норвежани Кристофер Захаријасен у 23. минуту, пошто је тек из другог покушаја савладао из близине звездиног голмана Милана Борјана. Он је био стрелац и у Београду, а по други пут је умеће потврдио и млади зведин фудбалер Стефан Митровић након бега по левој страни и пласирања лопте (55. минут) у супротан голманов угао.

Пре тога је пољски судија Данијел Стефански поништио гол Пешића због играња руком, а славље домаћинима је у 60. минуту  донео је Мароканац Сани Ммае, који је након корнера са десне стране главом матирао Борјана.

До краја су се ређале прилике пред оба гола, Рајан Ммае је погодио стативу, а последњу прилику за гол је имао з вездин везиста Кангва у петом минуту надокнаде времена, али је његов шут из слободног ударца за 17 метара одбранио голман Денеш Дибус.

Извор: Tibor Illyes/MTI